niedziela, 24 lipca 2011

Dyplomy - wychowawcy - Caritas


Na ostatnim wieczornym spotkaniu opowiadaliśmy sobie o najpiękniejszych (dla każdego innych) chwilach jakie wydarzyły się podczas kolonii. Wychowawcy wręczyli dyplomy. Na każdym był szczególny, indywidualny wpis dla każdego dziecka podkreślający jego indywidualność, zalety, talenty, które wspólnie odkryliśmy w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Rozstrzygnęliśmy ostatni konkurs-czystości. Same słoneczka przez 12 dni miały dziewczynki Ula, Martynka i Marysia. Ci, którzy mieli odwagę i chęci podzielenia się swoimi rozważaniami na temat cytatów Jana Pawła II otrzymali książeczki o pielgrzymkach papieża do Polski.
Były jeszcze drobne upominki dla wszystkich i szczególne podziękowania dla wychowawców-wolontariuszy. W modlitwie dziękowaliśmy Panu Bogu za Caritas diecezji warszawsko-praskiej, dzięki któremu mogliśmy przeżyć wspaniały czas. Panu Bogu za wszystkie cuda, które dla nas uczynił


1 komentarz:

  1. Ciekawy jestem każdego wpisu na dyplomie. Niezależnie o kogo chodzi, zawsze jest fascynujace, jakie dobro się w nim kryje i jakie udało się wychowawcom odnaleźć.

    Znalazłem taki tekst, bardzo a propos - "W jednym z przemówień JPII powiedział, że wszyscy powinniśmy czerpać inspirację z pedagogiki Jezusa, który jest nauczycielem w pełnym tego słowa znaczeniu, nauczycielem cichym i pokornego serca. Jego pedagogia odznacza się mądrością, roztropnością i cierpliwością - jest to pedagogia wyczulona na innych, umiejąca dostrzegać ich potrzeby i oczekiwania, zawsze gotowa do reakcji na rozmaite ludzkie sytuacje." (http://www.wychowawca.pl/miesiecznik/10_130/03.htm)

    OdpowiedzUsuń